Wellness, a work-life balance.

Jedną z najważniejszych zasad przyświecających wellness jest zachowania szeroko pojętej harmonii. We współczesnym zabieganym świecie szczególnie trudno jest zaś o równowagę pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym. Z tego powodu wellness mocno czerpie z założeń znanych jako work-life balance.

Jak wprowadzić work-life balance do swojego życia?

Praca jest bardzo ważna w życiu każdego człowieka. Jeśli jednak działalność zawodowa zajmuje zbyt dużo czasu, to dana osoba może szybko stać się permanentnie zmęczona i utracić radość z życia. Przeciwdziałać takiej sytuacji ma zaś właśnie zachowanie work-life balance, czyli równowagi pomiędzy pracą a życiem osobistym.

Warto zauważyć, że to, czy work-life balance jest możliwe do zachowania, w dużej mierze zależy od wybrania odpowiedniego pracodawcy. Świadome firmy zdają sobie sprawę, że przemęczony pracownik jest nieefektywny i może się szybko wypalić. Dlatego też coraz więcej przedsiębiorstw umożliwia pracownikom działanie na elastycznych warunkach. Możliwość częściowej pracy zdalnej, swobodnego ustalania grafiku oraz zapewnianie benefitów np. kart do klubów sportowych sprzyja zachowaniu zdrowego balansu i życia zgodnie z wellness.

Przede wszystkim jednak to od postawy samego pracownika zależy to, czy będzie on w stanie zachować równowagę między pracą a życiem prywatnym. Kiepskim pomysłem są więc ciągłe nadgodziny i odkładanie urlopu na później.