Wellness hospitality – na czym polega?

Wellness hospitality to termin, który określa najwyższą jakość hotelową – zarówno w rozumieniu wyglądu hotelu, jego wnętrza, wyposażenia, jak i samej obsługi i dostępnych tam usług. Wellness hospitality to rodzaj gościnności, której goście hotelowi mogą doświadczyć w najbardziej ekskluzywnych placówkach, wykraczających poza standardowe 5 gwiazdek. Każdy detal musi być tutaj dopracowany, a obsługa ma być zapewniona na najwyższym poziomie.

Wystrój hotelu Spa&Wellness

Aby sprostać potrzebom najbardziej wymagających gości, którzy przybywają odpocząć do Spa, należy zadbać o każdy szczegół podczas powstawania placówki hotelowej, już od początku jej projektowania. Miejsce głębokiego relaksu ma być jednocześnie eleganckie, wyrafinowane i funkcjonalne. Cisza zazwyczaj panująca w takich obiektach nie może być zakłócana przez wodę kapiącą z nieszczelnego kranu, czy też przez skrzypiące drzwi. Gość, który oczekuje wellness hospitality ma określone wymagania i gotowy jest zapłacić za nie odpowiednią cenę.

Dużą uwagę należy także zwrócić na przedmioty, które będą wykańczały obiekt hotelowy. Na ścianach można powiesić różnego rodzaju Plakaty, na przykład takie przedstawiające naturę lub krajobrazy. Doskonale sprawdzą się tutaj spokojne obrazy, które wyciszą gości. Najbardziej uspokajają dodatki w kolorze zieleni i błękitu, dlatego warto je zastosować. W pomieszczeniach nie może zabraknąć także roślin, które nie tylko ożywią wnętrze, ale będą też działały oczyszczająco na powietrze i przyczynią się do dobrego samopoczucia gości hotelowych.

Wygląd Spa musi iść w parze z jego funkcjonalnością, dlatego wybierając surowce do budowy i aranżacji, warto zdecydować się na takie, które przetrwają lata. Powinny być łatwe do utrzymania w czystości i ładnie się prezentować.

Ważnym elementem każdego hotelu jest recepcja, która stanowi swego rodzaju wizytówkę całej placówki. Powinno się zadbać o to, aby sprawiała ona jak najlepsze wrażenie, zachęcała gości do wejścia i skorzystania z usług Spa.

Pokoje hoteli, które oferują wellness hospitality, są zazwyczaj o wiele przestronniejsze niż te znajdujące się w hotelach 5-gwiazdkowych. Właściciele ekskluzywnych placówek stawiają przede wszystkim na wygodę swoich gości i zapewnienie im niezmąconego relaksu.

Niezwykle docenianym udogodnieniem jest ogrzewanie podłogowe, które pozwoli na utrzymanie optymalnej temperatury we wszystkich pomieszczeniach i zmniejszy koszty ogrzewania. Przestrzeń na ścianach, która byłaby przeznaczona do zamontowania grzejników, może być w tym przypadku wykorzystana zupełnie inaczej.

Co więcej, niektóre apartamenty, znajdujące się w ekskluzywnych hotelach Spa&Wellness posiadają własne, małe Spa. Jest to niezwykły komfort dla gości, którzy mogą oddać się swoim ulubionym zabiegom pielęgnacyjnym we własnym pokoju.

Kuchnia w wellness hospitality

Aby goście hotelowi byli w pełni zadowoleni z usług placówki, należy zadbać nie tylko o odpowiedni wystrój hotelu i miłą obsługę, ale także o dobrą kuchnię.

Coraz więcej ludzi decyduje się na wegetarianizm i weganizm, dlatego warto pomyśleć o daniach przygotowywanych specjalnie dla tych gości. Im więcej propozycji w menu, tym bardziej klienci będą czuli się docenieni i na pewno chętnie wrócą do hotelu.

Jak widać, wellness hospitality składa się z wielu elementów, które w połączeniu ze sobą zapewniają uczucie dobrostanu oraz równowagi ciała i ducha.