Trendy w wellness

Wellness popularnością cieszy się na całym świecie. W ciągu lat ten styl życia zdążył już kilkukrotnie się zmienić. Także obecnie zaobserwować można kilka trendów, które wśród pasjonatów wellness cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Co warto o nich wiedzieć?

Czym jest wellness ekstremalne?

Na ogół wellness kojarzy się ze SPA, czyli beztroskim i spojonym wypoczynkiem. Obecnie jednak coraz więcej ludzi w poszukiwaniu wrażeń korzysta z wellness w wersji ekstremalnej. Ludzie korzystający z tej odmiany nie spędzają czasu wyłącznie w salonach masażu, saunach, czy też na basenach. Zamiast tego wybierają bardziej ryzykowne formy aktywności i wypoczynku, takie jak obozy surwiwalowe, czy też kąpiel w górskich przeręblach.

Na czym polega eko wellness?

Wellness to szerokie pojęcie i trudno jednoznacznie przyjąć jaka forma aktywności się w nim zawiera. W szerokim ujęciu można powiedzieć, że wellness to styl życia popularny szczególnie wśród młodych ludzi, którzy dążą do szczęścia, zdrowego trybu życia i podejmowania świadomych decyzji.

Wśród zwolenników wellness obecnie zaobserwować można coraz większe zainteresowanie wokół tematyki ekologicznej. Celem wellness jest zapewnienie zdrowia i szczęścia, które jest mocno związane ze stanem środowiska naturalnego. Zanieczyszczenie powietrza i smog może być tu przecież sporą przeszkodą w osiągnięciu celu. Dlatego też zwolennicy wellness coraz chętniej sięgają po kosmetyki i żywność wytwarzaną w sposób ekologiczny.

Ważna staje się także filozofia zero waste, czyli ograniczenie marnotrawstwa do minimum. W zgodzie z nowoczesnymi zalecaniami wellness należy więc unikać wyrzucania żywności oraz segregować śmieci. Żywności powinno się więc kupować dokładnie tyle ile potrzeba, tak aby zawsze spożyć ją przed tym, zanim stanie się przeterminowana i zdatna wyłącznie do wyrzucenia.