Jakie są podrodzaje SPA?

SPA to miejsce zabiegów pielęgnacyjnych i sposób na odpoczynek. Obecnie jednak ośrodki SPA specjalizują się w zabiegach różnego typu. Dobrze jest więc wiedzieć, jaki są podrodzaje SPA i różnice pomiędzy nimi.

Czym różnią się poszczególne rodzaje SPA?

W dzisiejszych czasach szczególnie dużą popularnością cieszą się ośrodki SPA i Wellness. Wybierając się do nich, można liczyć nie tylko na zabiegi kosmetyczne i relaksujące, ale także i na aktywne spędzenie czasu. W takich ośrodkach można więc także uczestniczyć w zajęciach z jogi, tańca, czy też fitness.

W SPA medycznym można zaś liczyć na wsparcie lekarzy, a w szczególności dermatologów. Zwykle dostępni są tam także dietetycy oraz rehabilitanci. Do takiego miejsca warto wybrać się szczególnie wtedy, gdy chce się zadbać o swoje zdrowie, a w szczególności o stan skóry.

Resort SPA to z kolei ośrodek, w którym poza zabiegami kosmetycznymi dostępna jest rozbudowana infrastruktura sportowa. Można tam więc zagrać np. w golfa lub tenisa. Czasem też możliwe jest jazda konna. W tzw. Destination SPA oferowane jest zaś wsparcie psychologów. To idealne miejsce, jeżeli np. chce się rzucić nałóg palenia.

W Polsce rozwijają się również Business SPA, które są dobrym miejscem na wyjazd integracyjny pracowników. Poza obiektami SPA można tam bowiem znaleźć sale konferencyjne itp.

Posted in SPA