Jak przygotować się do wizyty w SPA?

Wizyta w SPA ma zapewnić spojony relaks i regenerację organizmu. Jeśli jednak zamierza się do SPA wybrać pierwszy raz w życiu, to dobrze jest poznać kilka zasad, które sprawią, że cała wizyta przebiegnie w dużo przyjemniejszy sposób.

Co powinno się zabrać do SPA?

Wybierając się do SPA, zwykle dobrze jest zabrać ze sobą strój kąpielowy. W ośrodkach tego typu zwykle znaleźć można bowiem także i basen, z którego można swobodnie korzystać w każdej wolnej chwili.

Lepiej jednak nie zabierać ze sobą zbędnych, drogocennych przedmiotów np. biżuterii. Kradzieże zdarzają się przecież także i w najbardziej renomowanych hotelach SPA.

Jak przygotować się do zabiegów SPA?

Zabieg w SPA na ogół nie wiąże się z dużą aktywnością fizyczną, jednak czasem pochłania sporo czasu. Nie należy więc się na niego udawać nienajedzonym. Z drugiej strony odradza się także zjedzenie obfitego posiłku bezpośrednio przed zabiegiem.

Na zabieg SPA powinno się udać bez zbędnych akcesoriów, takich jak kolczyki, pierścionki itp. Mogą one przeszkadzać, a czasem nawet ulec uszkodzeniu. Większość zabiegów SPA wymaga także bardzo skąpego stroju. Nie należy jednak przesadzać z roznegliżowaniem, jeśli ma to powodować jakikolwiek dyskomfort psychiczny.

Posted in SPA