Wellness to nic innego jak dążenie do samospełnienia, poszukiwanie wewnętrznej harmonii i podejmowanie aktywności, które sprawiają radość. Pojęcie wellness zazwyczaj kojarzone jest z różnego rodzaju zabiegami pielęgnacyjnymi w spa, ekskluzywnych hotelach, salonach masażu czy też innych miejscach relaksu i odnowy biologicznej. Wellness nie oznacza jednak tylko dbania o urodę i ciało, ale także o zdrowie.
Jedz to, co wyhodujesz
Osobom, które interesują się tematami związanymi ze spa i branżą beauty, nie jest zapewne obce pojęcie „diety wellness”. Czy ona tak naprawdę istnieje?
Dotychczas nikt nie sformułował konkretnej definicji diety wellness, ponieważ tak naprawdę oznacza ona dla każdego coś innego. Myślą przewodnią takiej diety jest założenie, że powinno się jeść to, co sprawia że czujemy się dobrze i zdrowo. Już na tym etapie można wykluczyć fast-foody, niezdrowe i tłuste przekąski oraz „napychanie się”, czy podjadanie mimo braku uczucia głodu.
Doskonałym sposobem na zdrowie odżywianie, jest uprawa własnego, małego ogródka w domu. Tym sposobem wiemy, co jemy i mamy pewność, że pożywienie będzie w pełni naturalne. Uprawiać można nie tylko zioła, takie jak bazylia, mięta, tymianek i oregano, ale także warzywa i owoce. Świeże pomidory rosnące na naszym balkonie będą na pewno o wiele smaczniejsze, niż te kupione w markecie. Uprawa ziół i warzyw na balkonie to jedna z opcji, natomiast drugą jest po prostu parapet (jeśli na przykład nie posiadamy balkonu). Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest także zakup szklarni w rozmiarze mini, którą można postawić w salonie czy innym, dobrze oświetlonym pomieszczeniu. Kluczem przy samodzielnej uprawie żywności, jest odpowiednie naświetlenie, nasłonecznienie, nawodnienie oraz nawożenie gleby.
Zdrowe odżywianie to tylko jeden z punktów, które składają się na filozofię wellness i dobre samopoczucie. Aby mieć energię, chęć do działania i zdrowe, zadbane ciało, warto też stosować regularnie ćwiczenia fizyczne.