Jak urządzić SPA we własnej łazience?

Korzystanie z profesjonalnych salonów SPA wiąże się z wydatkami, na które nie każdy może sobie pozwolić. Dodatkowo nie zawsze możemy poświęcić czas niezbędny na dojazd i powrót z oddalonych gabinetów. Rozwiązaniem może być urządzenie własnej łazienki w taki sposób, by była ona miejscem głębokiego odprężenia i relaksu niczym w profesjonalnym SPA. O tym, jak to zrobić, przeczytacie w poniższym wpisie.

Wyposażenie

Kluczowym elementem wyposażenia łazienki, która ma być miejscem odpoczynku i relaksu, jest wanna. Najlepiej, by była ona możliwie duża, a także posiadała funkcję hydromasażu czy podświetlenia wody. Nieodzownym elementem kąpieli w takiej wannie będą różnego rodzaju mydełka zapachowe, musujące kule czy sole kąpielowe. Nie tylko zadbają o naszą skórę, ale również odprężą umysł dzięki odpowiednio skomponowanym mieszankom olejków eterycznych.

Tekstylia

Tekstylia w łazience, która ma być miejscem odprężenia, są absolutną koniecznością. Nadają one wnętrzu przytulności i ciepła. Warto wybrać puszysty dywany shaggy dający gołym stopom niezbędną miękkość i ciepło. Dywany typu shaggy mają dodatkowo tę zaletę, że chronią przed poślizgnięciem i zapewniają komfort termiczny po wyjściu z ciepłej kąpieli. Dywan jest także elementem budowania nastroju, gdyż nadaje wnętrzu elegancji a także doskonale rozprasza światło świec. W zależności od kształtu łazienki i wanny, możemy wybrać dywan prostokątny lub okrągły, w bardzo bogatej gamie kolorystycznej i w wielu rozmiarach. Dopełnieniem miękkości podłogi będą ręczniki w tym samym kolorze – razem stworzą harmonijne wnętrze.

Dodatki

W domowym SPA nie może również zabraknąć nastrojowych dodatków – świec, kadzidełek oraz bibelotów nadających wnętrzu elegancji. Można również zamontować lampki dające przygaszone światło, czy delikatnie podświetlone lustra. Oczywiście nie może zabraknąć również naszych ulubionych kosmetyków.

Warto planować domowe SPA w taki sposób, by umożliwiało codzienne korzystanie z łazienki. Niezbędne jest tu przede wszystkim zaplanowanie oświetlenia w taki sposób, by na co dzień zapewnić jasne światło, a przygaszone na czas relaksu z lampką wina.