Witamy w Centrum Rumianek
Zadzwoń do nas i umów się na wizytę: tel. 12­ 356 ­ 56 15 ; tel. kom.­ 884­ 887 777
Witamy w Centrum Rumianek
Centrum Rumianek
Centrum Rumianek - Salon kosmetyczny w Krakowie.

Podologia


Podologia jest dziedziną medycyny zajmującą się profilaktyką, diagnozowaniem oraz leczeniem chorób stóp. 
Najczęstszymi przyczynami schorzeń stóp  zalicza się choroby cywilizacyjne m.in. cukrzycę, otyłość, zmiany naczyniowe, jak również niewłaściwe nawyki żywieniowe, siedzący tryb życia, brak bądź nadmierna aktywność fizyczna oraz źle dobrane, zbyt ciasne obuwie. Z usług podologicznych powinny korzystać także osoby, które same nie są w stanie lub nie potrafią pielęgnować własnych stóp.
Wykwalifikowany personel podczas zabiegu usuwa schorzenie, poprawiając komfort chodzenia pacjenta, a także informuje go jak na co dzień postępować ze stopami, poprzez zapobieganie, domową pielęgnację, mających na celu uniknięcie ponownego pojawienia się uciążliwych i bolesnych zmian.


Pedicure leczniczy  jest to specjalistyczny zabieg, który polega na połączeniu elementów pedicure’u pielęgnacyjnego z odpowiednio dobraną metodą usunięcia określonych zmian patologicznych paznokci i stóp, często bardzo bolesnych. Obejmuje on m.in. rekonstrukcję płytki paznokci uszkodzonych, zgrubiałych lub zniszczonych grzybicą, usuwanie modzeli i odcisków, wykonywanie protetyki paznokcia, a także korekcję wrastających paznokci. Pedicure leczniczy nie kończy się zazwyczaj na jednej wizycie: ich ilość i częstość, ustalana przez specjalistę wykonującego zabieg, jest uzależniona od rodzaju dolegliwości, jaką odczuwa klient.


Korekta wrastających paznokci

Klamry korygujące – do niedawna jedyną, metodą zapobiegania wrastającym paznokciom był zabieg chirurgicznego zdjęcia paznokcia. Był to zabieg bolesny, utrudniający chodzenie, a co gorsza nie skuteczny. Odrastający paznokieć wrastał ponownie powodując ból i niejednokrotnie stany zapalne. Obecnie stosowane są klamry korygujące. Jest to zabieg bezbolesny, przynoszący natychmiastową ulgę. Klamry dobierane są indywidualnie do każdego klienta a zakładanie ich i noszenie jest całkowicie bezbolesne.

Tamponada – zabieg polegający na umieszczeniu w wale paznokciowym  miękkiego materiału opatrunkowego nasączonego środkiem antyseptycznym. Materiał ten przeciwdziała wbijaniu się paznokcia w skórę, natomiast środek antyseptyczny działa odkażająco i przeciwzapalnie. Po pierwszym zabiegu w salonie, klient zostaje pouczony, jak podobny zabieg wykonać w domu, aby kontynuować kurację.  


Usuwanie odcisów i modzieli – odciski i modzele to częsty i bolesny problem, samodzielne, nieprofesjonalne usuwanie ich powoduje pogorszenie stanu, a nawet może spowodować zakażenie. W Centrum Rumianek personel profesjonalnie, z zachowaniem pełnej higieny usunie nieprzyjemne zmiany.


Rekonstrukcja płytek paznokciowych, czyli odbudowa paznokcia zastępczego - polega na odbudowie paznokcia zniszczonego przez grzybicę lub urazy mechaniczne za pomocą specjalnych preparatów przeznaczonych do tego rodzaju zabiegów. Dzięki rekonstrukcji płytki możliwy prawidłowy wzrost paznokcia. Zapobiega to również jego deformacji oraz zabezpiecza łożysko paznokcia przed wnikaniem drobnoustrojów.


Leczenie pękających pięt- likwidacja rozpadlin w piętach odbywa się przy pomocy frezarki, poprzez głębokie ścieranie wzdłuż pęknięć.


Pedicure stopy cukrzycowej - na cukrzycę cierpi kilka milionów Polaków. U 10% chorych rozwija się tzw. zespół stopy cukrzycowej, stając się jednym z najczęstszych powikłań związanych z tą chorobą. Zwiększona podatność na infekcje grzybicze, ból, trudno gojące się rany i owrzodzenia to tylko część objawów. Do pozostałych można zaliczyć m.in.:  ból, nasilający się w nocy, z towarzyszącymi bolesnymi kurczami mięśni, uczucie mrowienia i kłucia w nodze, łuszczenie i wysuszenie się skóry, liczne pęknięcia z ogniskami martwicy i owrzodzenia, wolniejsze gojenie się ran, zaburzenia w odczuwaniu bólu, temperatury, dotyku, deformacje kości.
Aby uniknąć drastycznych konsekwencji wszystkie osoby znajdujące się w grupie ryzyka powinny przywiązywać szczególną uwagę do właściwej profilaktyki i terapii schorzeń stóp. Zalecane jest, aby osoby te przynajmniej raz w roku przeprowadzały profilaktyczne badania stóp u specjalisty. Ważna jest również codzienna pielęgnacja stóp i troska o ich komfort m.in., należy nosić miękkie, wygodne obuwie z szerokim noskiem. Istotne jest również zwracanie uwagi na wszelkiego rodzaju drobne pęknięcia, miejscowe zmiany barwy skóry, odciski, nagniotki i stwardnienia naskórka, a w razie ich wystąpienie wskazane jest zaciągnięcie konsultacji u odpowiedniego lekarza.

Zabieg na pocące się stopy – rozpoczyna się przyjemną kąpielą stóp z zastosowaniem musującej soli ze srebrem, o działaniu przeciwbakteryjnym, następnie sosowane są kwasy i wyciągi z roślin regulujące pracę gruczołów.Zabieg na zimne stopy – aby pobudzić krążenie krwi w stopach, wykonujemy masaż leczniczy peeling i maskę rozgrzewającą.Zabieg na gorące stopy – zimna terapia i zabiegi aromatyzujące przyniosą ulgę „palącym” stopom.